SÉRIOVKA ZROZENÁ PRO OKRUH! … A JEŠTĚ OD NÁS UPRAVENÁ 😀

Lotus Elise Cup

Zjistit víc ...

Pouze málo jiných „sériových“ vozů dokáže poskytnout v rukách dobrého jezdce lepší výsledky na trati.

Lotus Elise 250 cup

Jedná se o limitovanou sérii vozu Lotus Elise 250 Cup, která již z výroby byla strojem postaveným pro závodní okruhy, ale s možností provozu na běžných komunikacích.

Tento vůz pak v našich rukách prošel řadou dalších úprav tak, aby se z něj stal opravdový dravec na závodních okruzích.

Toyota 2ZR-FE 1.8 VVTi

Motor Toyota 1.8 2ZR-FE byl posílen o kované ojnice, odlehčenou kliku a setrvačník, upravené sání a výfuková soustava. Kompresor zůstal původní.

Původní převodovka EC60 nahrazena šestistupňovou převodovkou C60 se zesílenými a upravenými převody, doplněná o samosvor.

podvozek Ohlins TTX, ABS

O správné chování na trati se stará závodní podvozek Ohlins TTX a aerodynamický kit nové karoserie.

Brzdová soustava byla osazena výkonnějšími třmeny, dvoudílnými závodními kotouči a destičkami. Původní ABS byl nahrazen prototypem polozávodního ABS s dvěma režimy (sucho/mokro) a stabilizačním systémem.

ECU, ADU, GPS …

Původní řídící jednotka byla vyměněna za závodní řídící jednotku Ecumaster Black a 7“ barevný displeje EcuMaster ADU. Veškerá data jsou ukládána pro pozdější analýzu (datalogging).

Nechybí ani GPS modul pro přesné měření časů a mnoho dalších čidel pro analýzu jízdy. Celý systém je doplněn o dvě HD kamery snímající provoz před a za vozem.

Laminátová karoserie

Původní karosérie vozu byla nahrazena na míru vyrobenými laminátovými skořepinami vyztuženými skelným vláknem.

Ve voze je také automatický hasící systém dle předpisů FIA.

Vůz je dvoumístný, kevlarové skořepinové sedačky jsou doplněny o šestibodové pásy.

284 HP a 303 Nm

Celkově odlehčeno, upravena aerodynamika poskytující vyšší přítlak.

Vše doladěno a odzkoušeno s výsledkem 284 HP a 303 Nm 😀

Z již téměř dokonalého vozu určeného pro jízdu na okruzích jsme tak výše uvedenými úpravami získali ještě výrazně lepší okruhový vůz, se kterým lze závodit i proti výrazně silnějším vozům v jiných kategoriích.